Коначно, фудбал се коначно вратио у наше животе. НФЛ се вратио пошто је отворио предсезону изложбом између Лас Вегас Рејдерса и Џексонвил Јагуарса у игри Куће славних у Кантону, Охајо. Са много стартера који су били на клупи за овај међусобни меч, то није била супер такмичарска афера као што се очекивало и Рејдерси су успели да побегну победом од 27-11.

Лас Вегас је постигао гол у своја прва три поседа и успео је да изгради удобно вођство док је Џексонвил — који је задржао већину својих запажених офанзивних играча, укључујући квотербека Тревора Лоренса — стагнирао на тој страни лопте. Стартер Раидерса Јарретт Стидхам завршио је са 96 јарди и извео 8 од својих 15 бацања. У међувремену, стартер Џегса Џејк Лутон завршио је 10 од 17 за 94 јарде.

Испод су кључни детаљи из наше прве предсезонске утакмице у овој години.

Зашто су Раидерс победили

Сетите се клинца из родног града Јосха МцДаниелса – Рејдерси су дошли да играју одмах иза капије. Са скока, Лас Вегас је изгледао офанзивно окренуто, чак и без кључних играча попут Дерека Кара, Давантеа Адамса и Дарена Волера. Јарретт Стидхам је добио инструкције да почне утакмицу под центром и повео је са два гола из игре на прва два посједа Рејдерса. Те вожње је наглашено снажном игром бека Џоша Џејкобса, који је доследно померао ланце током свог времена на терену. Појурио је 30 јарди на само пет карија и ухватио обе своје мете на 14 јарди. Тај успех на офанзивној страни лопте се наставио током првог полувремена док је Лас Вегас кренуо у серију од 20-0 и заиста се повукао.

У дефанзиви, Раидерси су се држали против резервних копија, али то још увек не значи да то није био снажан напор са њихове стране. У првом полувремену, одбрана Лас Вегаса је изнудила три ударца, фумбле и гледала Џексонвил како промашује 60 јарди. Ова јака одбрамбена игра се наставила током већег дела другог полувремена, ван нулте тачке у четвртој четвртини.

Зашто су Јагуари изгубили

Наравно, недостатак успеха у офанзиви долази са резервом, јер Јагуари у овој утакмици нису играли ниједног од својих тешких нападача. Међутим, Јаке Лутон није показао много у својој жељи да обезбеди место у списку. Нападач се борио да се помери низ поље док је био под центром и није могао да стави ниједан поен на семафору. Иако је Лутон био зачињен промашеним голом из игре у игри, то није био ударац са 60 јарди, тако да није баш довео свој тим у најбољу позицију. успети. Једини пут када је прекршај успео да постигне поене је био када је бивша звезда УСФЛ-а Кајл Слотер био тамо.

У међувремену, било је помало забрињавајуће видети како је њихова одбрана рано избачена са неким од почетних ротација дуж предњих седам, посебно на земљи. У првом полувремену, Рејдерси су трчали 95 јарди са просеком од 4,5 јарди по ношењу и два тачдауна. За игру, Џегс су дали 159 јарди и три тачдауна на земљи. Ово ће морати да се поправи како наставе са овим припремама.

Прекретница

Како смо кренули ка полувремену, Рејдерси су већ имали предност од 13 поена. Када су Јагуарси вратили лопту почетком другог полувремена и изгубили мање од два поготка, било је замисливо да би могли да се врате. Али Јарретт Стидхам је учинио свој део да залупи врата рано у овој. Са нешто више од 90 секунди до краја полувремена, Стидхам је снимио трећу и осам, откотрљао се удесно и користио ноге да одјури за 12 јарди. Тај резултат је повећао Раидерсе за 20, у суштини елиминишући сваку шансу да Џексонвил направи игру лоптом.

Играње игре

Мислим, морамо то ставити до првог тачдауна у новој години, зар не? Са 13:36 преостало у првом полувремену, бек Рејдерса Амир Абдулах извео је први и гол осам јарди да би стигао до крајње зоне и ограничио вожњу од 50 јарди за Лас Вегас. Абдулах је завршио своју ноћ тим тачдауном и 30 јарди од окршаја.

Не само да смо добили тај резултат, већ смо и први пут славили тачдаун 2022.