Сиднеи МцЛаугхлин трећи пут у последњих годину дана оборио је светски рекорд на 400 м препоне, овога пута на атлетском првенству САД.

Олимпијска шампионка возила је у Јуџину у Орегону за 51,41 секунду, оборивши претходни рекорд са Олимпијских игара од 51,46. Све у свему, Меклафлин је спустио рекорд са 52,16 прошле године.

“Све је могуће кад год уђем на стазу”, рекао је Меклафлин, који је планирао прославу једући “неку праву храну осим поврћа”, као што су чизбургер или палачинке. „Циљ је побољшање и померање граница.

Меклафлинов легендарни тренер, Боб КерсееАналитичар НБЦ Спортс рекао је да ће Меклафлин на крају прећи на равних 400 метара и јурити овај (37-годишњи) светски рекорд, можда након што је сезону завршио са светском титулом за три недеље Ато Болдон рекао је. Меклафлин се тренутно фокусира на ове светове, такође у Јуџину, где ће се пријавити да употпуни своју колекцију првом светском титулом.

“Само учим расу уопште.” Како сам напредовала током година, научила сам да трчим на 400 метара с препонама“, рекла је она. “Заиста је сјајан осећај имати план трке, уместо да излазиш и трчиш.”

УСАТФ НА ОТВОРЕНОМ: ТВ програм | Резултат

Такође субота, растанак Алисон Феликс вероватно је обезбедила пласман у свој 10. и последњи тим на Светском првенству тако што је била шеста на 400 м. Талитха Диггсчија се мајка Олимпијка такмичила на својим последњим националним тркама годину дана пре него што се Феликс такмичила на својим првим националним тркама, победила је и квалификовала се за свет за три недеље, такође у Јуџину.

“Драго ми је што никада нисам отворио четири стотине,” рече Феликс, додаје да жели да трчи мешовито штафету 4к400 м на Светском првенству и да би на захтев одрадио женску 4к400 м. „Отишао сам овде и све сам уложио, покушао сам да уђем у позицију за штафету и ја сам био у стању да то уради.” Не могу да се пожалим.”

Мицхаел Норман трчао је 400 м за мушкарце за 43,56, чиме је поправио своје најбрже време на свету ове године. Норман је био најбржи светски тркач на 400 м у последњем олимпијском циклусу, али није освојио ниједну појединачну медаљу између света и Олимпијских игара. Изненађење на другом месту Цхампион Аллисон поправио лични максимум са 44,29 на 43,70.

Кени Харрисоносвајач сребрне медаље са Олимпијских игара на 100 метара са препонама и светски рекордер, победио у 12:35 и заменио златну олимпијску медаљу Јасмине Цамацхо-Куинн Порторико је ове године најбржи на свету. Харисон је ошишао косу Алаисха Јохнсон за стотину. Ниа Али није кренуо у финале, али се опрашта од тима света као актуелни шампион.

Освајач сребрне олимпијске медаље из Рија Еван Јагеркоји је провео скоро четири године између завршетка 3.000 метара стипл-чеза због повреда до априла, заузео је друго место и освојио временски стандард за пласман у светску репрезентацију.

„Био је то заиста тежак, дуг пут да повратим своје тело и самопоуздање“, рекао је 33-годишњи Џегер Луису Џонсону на Ен-Би-Сију. „Заиста сам поносан на себе.

Синклер Џонсон победила је на 1500 метара за жене за 4:03,29 и постала прва екипа света. Допуњују га олимпијски финалисти Цори МцГее и Елле Ст. Пиерре.

Бивши Орегон Дуцк Цоопер Теаре трчао на 1500 метара за мушкарце у одсуству друге две бивше Патке – олимпијског шампиона 2016. Маттхев Центровитз (операција колена) и олимпијски шампион Цоле Хоцкер (одбачено у првом кругу). Теаре је пропустио олимпијски тим за 5 места на 5.000 метара.

Сви фаворити су из првог кола прошли до светског шампиона на 200 м Ноах Лилес (који има аутоматско место у светском тиму), 18 година Ерриион Книгхтон, Фред Керлеи и освајач бронзане олимпијске медаље Габби Тхомас, Сха’Царри Рицхардсон и Абби Стеинер.

Такође у трци на 110 м с препонама (светски шампион Грант Холловаи и Девон Аллен).

Полуфинале и финале на овим догађајима су у недељу.

Освајач сребрне олимпијске медаље Цхрис Нилсен победио у скоку с мотком са висином од 5,70 метара. Сам Кендрицкс Изгребан, он и даље може да се такмичи на световима кроз одрицање од статуса актуелног светског шампиона.

Кара Вингер освојила је своју девету титулу у бацању копља и квалификовала се за свој шести светски тим тако што је испунила квалификациони стандард на последњем бацању на свом последњем националном првенству пре пензионисања.

Маггие Малоне, светска број један ове године, фаулирала је на сва три своја бацања. Ипак, она би ипак могла да изађе у свет јер је једна од две Американке са стандардом квалификација.

НА ЊЕНОЈ ТРАВИ: Алисон Феликс или Ро против Вејда

ОлимпицТалк је укључен Аппле Невс. Као и ми!