Као што је очекивано, Бајерн Минхен поражени ДЦ Унитед релативно лако. У сваком полувремену, Бајерн је постигао два гола прилично рано, а затим један касније – голови Садија Манеа, Марсела Сабицера и Сержа Гнабрија у првом полувремену, а затим голови Матија де Лигта, Џошуе Циркија и Томаса Милера у првом полувремену. друго полувреме. Водећи са 5-0 у другом полувремену, ДЦ је коначно успео да постигне два гола, први у 54. и други у 83. Награде за меч су увек тешке у пријатељским утакмицама – посебно када Бајерн игра са другим тимом у сваком полувремену – али ми даћу то! Ево наших награда за мечеве:

Промена дреса: Тхеодоре Ку-ДиПиетро

Двадесетогодишњи Американац постигао је други од два гола ДЦ Унитеда. Ку-ДиПиетро обично игра за други тим ДЦ-а — Лоуден Унитед из УСЛ Цхампионсхип-а — али је био један од многих позваних за ову утакмицу. Док је његов гол био резултат укидања Улрајха који је скренуо назад у опасност, млади Американац је још имао посла да пробије дефанзивца и Улрајха да врати лопту у мрежу. То је нешто што вероватно никада неће заборавити. Као велика част што је замена мајица БФВ-а, надам се да је успео да замени мајице са неким из Бајерна!

Дер Бомбер: Кингслеи Цоман

Нисмо знали да ли ће Коман и даље бити у баварском црвеном у овом тренутку, али је показао шта још може да уради за Бајерн. Коман је на почетку другог полувремена са клупе био одлична мета за дуге лопте преко врха. Његова брзина му је омогућила да стане иза одбране, рад ногу му је помогао да одведе лопту до дефанзивца, а његово додавање доводи саиграче у опасне позиције. Нажалост, ништа од овога није се претворило у голове за Бајерн, али Коман је асистирао голу Зиркзееја у 52., постигавши тада резултат од 5–0.

Бог фудбала: Џошуа Кимих

Иако су и Габријел Видовић и Сабицер играли прилично добро у првом полувремену (потоњи је чак постигао и други гол Бајерна), чинило се да нешто недостаје у везном реду. Кимих је ушао и урадио управо оно што су навијачи Бајерна очекивали од њега – доследност у средини терена. Када је Кимих ушао, чинило се да је све боље текло у средини терена. Да будем потпуно искрен, немам никакву статистику која би то поткрепила посматрањем. Чинило се да је било више нормалности у игри у другом полувремену и мислим да је то имало много везе са Кимихом.

Цар: Алпхонсо Давиес

Вративши се на терен МЛС-а, Алпхонсо Давиес је показао Северној Америци напредак који је направио за мање од три године откако је напустио лигу. Поред брзине коју је увек имао, Дејвис изгледа да се повећао у вансезони. Као што смо већ навикли, Дејвис је искористио своју брзину да трчи иза одбрамбених играча и или их савладао до лопте или на време тражио избивање. Његова дистрибуција и способност да се диже и спушта на крилу учинили су га трном у оку ДЦ-ју када је био на терену. Мислим да смо могли да видимо најбољу Дејвисову сезону до сада.

Најбољи играч: Садио Мане

Један од Бајернових новајлија показао је навијачима зашто Бајернова канцеларија и тренерско особље желе Манеа. Мане је од самог почетка показао своју брзину и вештину напада. Није губио време да се своје име упише у записник Бајерна, ушао је и закопао једанаестерац у петом минуту. До краја полувремена, Мане је држао ДЦ на ногама, покушавајући да намести саиграче, па чак и сам ишао на гол. Још два пута је сјајно убацио лопту у мрежу пре полувремена, али је оба пута досуђен офсајд. По први пут је знао да је у офсајду, али је ипак пробио лопту кроз ноге голмана. Да је меч користио ВАР, други покушај би могао да стоји јер је био много ближи позив и много бољи ударац на гол. Ако је ових 45 минута знак ствари које долазе, навијачи Бајерна су ове сезоне били у прилици.